İlhamSosyal Mesafeyi Dikkate Alan Markalar

Sosyal Mesafeyi Dikkate Alan Markalar

Sosyal mesafeyi dikkate alan markaları gözden geçireceğiz. Ne yazık ki, uyarılara karşın bu kuralları görmezden gelenlerin sayısı hala belirgin bir şekilde yüksek. Fakat dünya genelindeki markalar, sosyal mesafeyi vurgulayarak ve önemini anlatarak farkındalığı arttırma çabasındalar. Wuhan, Çin’de başlayan koronavirüs salgını, kısa sürede global bir etki yarattı. Bu salgınla savaşırken, kendimizi nasıl koruyabileceğimizi düşündük ve çok sayıda tedbir aldık. Birçok ülke bu salgını yenmeyi başardı fakat bazıları hala mücadele içerisinde.

Sosyal mesafeyi dikkate alan markalar, sosyal mesafe kuralına uymanın en etkin yöntem olduğunu bilerek, insanlar arasındaki mesafenin sınırlanması gerektiği kararlaştırıldı ve bu da alınan tedbirler arasında en önemlisi oldu. Ülkemizde sosyal mesafeye tam anlamıyla uyulmasa da, insanlar bu duruma yavaşça adapte olmaya başlıyorlar. Özellikle alışveriş merkezlerinde insanlar artık birbirlerine daha fazla mesafe bırakıyorlar. Sosyal mesafenin önemi, küresel markaların dikkatini de çekti ve bu konuda liderlik etmek için logolarında değişikliklere gittiler.

sosyal mesafeye uyan markalar

Sosyal Mesafeyi Dikkate Alan Markalar

Sosyal mesafeyi dikkate alan markalar, logolarında yaptıkları küçük ama anlamlı değişikliklerle sosyal mesafeye dikkat çekmeye çalışıyorlar. Bu durum, insanların hem markalara olan sadakatini arttırıyor hem de sosyal mesafe bilincinin toplumda daha fazla yayılmasını sağlıyor. Böylece, bu zorlu süreçte birbirimize daha fazla destek olabiliyor ve virüsün yayılmasını engellemek için hep birlikte adım atabiliyoruz.

Audi

Alman otomotiv üreticisi Audi, sosyal mesafenin önemini hatırlatmak için logosunda bir değişiklik yaptı. Yıllardır kullandığı dört halkayı ayırarak, insanların birbirlerinden uzak durması gerektiğini bizlere gösterdi. Bu hareketiyle, sosyal mesafeye dikkat çekmek ve insanları desteklemek istediğini belirtti.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz, logo üzerinde yaptığı değişiklikle kampanyaya katılan diğer bir otomobil markası oldu. Logodaki yıldız, halkadan ayrılıp küçük bir boyuta sahip oldu. Bu değişiklikle, insanların birbirleriyle arasına mesafe koymalarının önemini vurgulamak istedi.

Volkswagen

Audi’nin altında bulunan Volkswagen markası da logoda değişiklik yaparak sosyal mesafeye öncülük etmek istedi. Logo üzerindeki harflerde oynama yaparak “W” harfini ikiye ayırdılar ve kampanyanın tanıtım videosu ile insanlara “Sosyal mesafeyi koruduğunuz için teşekkür ederiz.” mesajını vermek istediler.

Coca Cola

Coca Cola, hepimizin bildiği ve market raflarında sıkça gördüğümüz bir markadır. Salgın döneminde sosyal mesafe çağrısı yapan markalardan biri de Coca Cola oldu. Amerika’daki salgın yoğunluğu yaşanan New York’ta bulunan Times Meydanı’ndaki reklam panosu üzerinden topluma mesajını iletti. Coca Cola logosunda yer alan harfleri birbirinden uzaklaştırarak, mesafeyi koruma konusundaki hassasiyetini gösterdi.

DHL Kargo

Uluslararası lojistik sektöründe faaliyet gösteren en büyük şirketlerden biri olan DHL Kargo da benzer bir şekilde sosyal mesafeye dikkat çekti. DHL logosundaki üç harfi birbirinden uzaklaştırarak, mesafenin önemine vurgu yaptı. Ayrıca sosyal medya hesapları üzerinden de “SOSYAL MESAFENİZİ KORUDUĞUNUZ İÇİN MİNNETTARIZ” şeklinde bir mesaj paylaşıldı.

McDonald’s

McDonald’s da bu kampanyaya destek veren markalardan biri olarak öne çıktı. Brezilya şubesinde gerçekleştirilen etkinlikte, mesafeyi korumak için tasarlanmış bir logo kullanıldı ve insanların ilgisini çekti.

İlgili İçerikler