PazarlamaOnline Satış Artırmayı Öğrenin

Online Satış Artırmayı Öğrenin

Online satış artırma yöntemi ile herkes kendi alanında çok iyi yerlere gelmek ister. Online satışları artırmak için hedeflerinize doğru bir şekilde ulaşmanız gerekir. Online satışları artıran faktörler, sektörün durumuna bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Online satışları nasıl artırabilirim şeklindeki sorularınıza cevap olabilmek adına sizler için bu makaleyi hazırladık. Satışlarınızı artırmaya başlarken nelere dikkat etmeniz gerekir, en iyi satış artırma taktikleri nelerdir?

Yazımızda, online satışlarınızı istediğiniz şekilde artırmanın teknikleri yer almakta olup, bu işlemin kesin bir garantisi bulunmasa da başlangıç için sağlam bir adım olacağını bilmenizi isteriz. Online satış sisteminde faaliyet gösteren herkesin alanı birbirinden farklı olduğu için aşağıdaki seçenekler bu duruma bağlı olarak değişebilir. Sunacağımız bu bilgiler ile yüzde yüz sonuç alamasanız bile; işe yarayacağını söylemek gerek. Uygulama konusunda sabırlı ve doğru bir şekilde ilerlerseniz, başarıya ulaşmanız kaçınılmaz olur.

Online Satışların Olmazsa Olmazı SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Online satışa başlamadan önce ilk aklımıza gelen reklam giderleridir. Ancak buradaki en önemli husus SEO çalışmalarıdır. Sitenizin SEO yapısı yeterli seviyede değilse, organik aramalarda yer alamayacağından ötürü müşterilerin sizi bulması da mümkün olmayacaktır. Hal böyle olunca, rakiplerinizin çok gerisinde kalacak ve sitenize ulaşım ortadan kalkmış olacaktır. Sitenizi yeterli seviyeye getirmek için arama motoru optimizasyonu çok iyi olmalıdır. Eğer SEO çalışmalarına önem vermezseniz; sürekli reklam ücretleri ödemek durumunda kalırsınız.

Google Adwords Kullanmak En Mantıklı Reklam Seçeneği

Siteniz SEO konusunda zayıf ise; satışları artırmak için reklam vermeniz gerekir. En verimli reklam seçeneğinin Adwords olduğu bir geçektir. Google aramalarında görülmek istediğiniz kelime üzerinden reklam vererek, online satışlarınızı artırabilirsiniz. Sizin gibi reklam veren sayısı fazla olduğundan dolayı, reklam bütçenizi artırmanız gerekebilir. Kelimelerin aranma hacmine bağlı olarak tıklama başına ücret tahsil edilir.

E-Posta Reklam Pazarlaması ve Online Satış Artırma

E-posta pazarlama sistemi birçok firma tarafından kullanılıyor olsa da; bazı şikayetlerin olduğu açık ve net bir şekilde ortada. Bu konu üzerinde çeşitli araştırmalar yapıldı, kimisine göre oldukça faydalı kimisine göre ise; olumlu dönüşlerin olmadığı yönündedir. E-postayı okuyan tüketicilerin büyük bir kesimi, ilgili ürünü direkt mağazadan almaktadır. Diğer bir araştırmaya göre ise; e-posta pazarlama sistemi satışları büyük oranda artırmaktadır. Yurt dışında yapılan bir araştırmaya göre ise; müşterilerin %70’i, aldıkları e-postalardan hemen sonra alım işlemlerini gerçekleştirdiği yönündedir. Bu strateji online satış artırma yöntemleri arasında etkilidir.

Yine farklı bir araştırmaya göre; tüketicilerin, alışveriş yapmak için e-posta adreslerine gelen indirimleri dikkate aldıkları yönündedir. İndirime önem veren tüketiciler, alışverişlerini bu yönde gerçekleştiriyorlar.

Ürünleri Daha Hızlı Satmak İçin İlgi Çekici Görsel Ekleyin

Ürünlerinizi doğru bir şekilde tüketiciye sunacak görseller hazırlayabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz bu görselleri, Pinterest üzerinden yayınlayarak sitenize müşteri çekebilirsiniz. Belirtmiş olduğumuz gibi görsellerin dikkat çekici olması çok önemlidir. Tüketici, her gördüğü resme tıklamaz, bunu sakın unutmayın!

Ücretsiz Kargo Seçeneğini Kullanmak Çok Önemlidir

Sitenizi ziyaret eden müşterilere, kargo ve teslimat ücretlerini net bir şekilde belirtin. Tüm ürünlerde ücretsiz kargo seçeneğinin mümkün olmadığını biliyoruz ancak belli bir miktar üzerine ücretsiz kargo seçeneğini aktif edebilirsiniz. Bu sayede, tek bir müşteriye birden fazla ürün satma şansınız artmış olacaktır. Bu sayede online satış artırma konusunda uzmanlaşmış olacaksınız.

Sosyal Medyaya Ağırlık Verin

Sosyal medya üzerinde sizi takip eden müşterilerinizi önemsediğinizi onlara hatırlatın. Belli aralıklarla ile indirim ve kampanyalar yapmaya özen gösterin. Böylelikle sosyal medya üzerinden ürün satışınız artmış olacaktır.

Online Destek Ve Müşteri Hizmetleri

Her zaman onların yanında olduğunuzu gösterin. Online desteğin yanı sıra; telefon desteğine özellikle önem verin. Sizi arayan hiçbir tüketici, saatlerce telefonda beklemek istemez. Vereceğiniz hizmetin kalitesine bağlı olarak; satışlarınız o derece daha yüksek olacaktır.

İlgili İçerikler