Instagram’da Popüler Olma Yolları

Instagram popüler olmak neredeyse herkesin hayali diyebiliriz. Instagram’da başarıya ulaşmak için çeşitli yollara başvurulduğunu, farklı taktikler denendiğini çok iyi biliyoruz. Instagram’da popüler olmak için neler yapılması gerektiğini biliyor musunuz? Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için Instagram’da nasıl popüler olunur, bunu anlatmaya çalışacağız. Hem belli bir hayran kitlesine ulaşmayı hem de ciddi paralar kazanmayı kim istemez ki? O zaman hadi gelin neler yapabiliriz hep beraber görelim.

- Reklam -

2020 yılının girmesi ile birlikte, sosyal medyanın gücü herkes tarafından bilinir bir hal aldı. Birçok firma, sosyal medya üzerinden reklam vermek için yatırımlarını yapmaya başlamış; yapmış oldukları bu yatırımlar sayesinde, istemiş oldukları hedefe çok kısa sürede ulaşmışlardır. Bu bize sosyal medyanın ne kadar güçlü olduğunu açık ve net bir şekilde gösteriyor. Instagram’da başarıya ulaşmak için sabırlı olmak en mantıklı hareket olacaktır. Kısa süre içerisinde bir şeyleri başarmanın pek de mümkün olmadığını hepimiz çok iyi biliriz. Başarıya ulaşmanın yolu mücadele ve sabırdan geçer.

Becerinizi Ön Plana Çıkarın

Öncelikle, becerinizi ve tutkunuzu çok iyi bilin ve ona göre harekete geçin. Bu işler deneme yanılma yöntemi ile olmaz. Hangi alanda başarılıysanız; o alan üzerinden hareket etmek en doğru karar olacaktır. Bu, başarıya ulaşmak için harika bir başlangıçtır. Instagram’da gerçek bir kimliğe sahip olmak, başarıya ulaşmanın yarısıdır. Kendiniz olduğunuz sürece, başarıyı kolay bir şekilde yakalayabilirsiniz. Arabalar konusunda tecrübeniz varsa ve bu yol üzerinden ilerlemeye karar verirseniz, şimdiden bir adım öne çıkmış olursunuz. Ancak fikir sahibi olmadığınız, bir başkası yapıyor bende bunu yapabilirim düşüncesi ile başlarsanız; bir sıfır yenik başlamış olursunuz.

Instagram’da Büyümek İçin Kendi Etiketinizi Oluşturun

Sosyal medya üzerinde büyümeyi başarmış olan büyük hesaplar, kendi etiketlerini belirlemiş ve bu etiketler üzerinden ilerlemeye devam etmiştir. Burada dev markalardan bahsetmiyoruz! Örneğin; insanlar, Apple’ı bulmak için hashtag üzerinden hareket etmektedir ancak marka kimliğine sahip olan birinin etikete bile ihtiyacı yoktur. Ancak siz, Apple veya benzeri dev markalardan biri olmadığınıza göre; daha temkinli davranmak zorundasınız. Kendi etiketinize sahip olmak, kurmuş olduğunuz hesabın daha profesyonel görülmesine olanak sunar. Bu sayede ilgi odağınız olan kişiler sizi takip edecek ve kısa süre içerisinde belli bir kitleye ulaşmış olacaksınız.

- Reklam -

Rakiplerinizi Belirleyerek İyi Hesaplama Yapın

Bu işe yeni başladığınıza göre rakiplerinizin durumunu ve hareketlerini çok iyi takip edin. Takipçileri ile nasıl iletişim kuruyorlar, onlarla nasıl etkileşime giriyorlar, bunları çok iyi öğrenin. Paylaşmış oldukları konuları sürekli olarak gözlem altında tutun ve kendinize şu soruyu sorun; ben, bundan daha iyisini nasıl yapabilirim? Bundan daha iyisi diyoruz çünkü; aynısını yapmanız bir şey ifade etmeyecektir. Siz, her zaman daha iyisini yapmayı hedefleyin. Rakipleriniz ile düşman olmak yerine; dost olmayı tercih edin.

Etkileyici Bir Yayın Oluşturmak

Kopya içeriklerden tamamen uzak; özgün ve dikkat çekici içerikler üretmek, en doğru karar olacaktır. Çözünürlüğü düşük görsellerden içerik oluşturmak yerine; yüksek çözünürlüklü görselleri tercih edin. Ne kadar çok kalite, o kadar çok hedef kitleye ulaşmak demektir. Kendinizin beğenmediği bir içeriği, bir başkası kesinlikle beğenmeyecektir!

Gönderim Zamanını Çok İyi Ayarlayın

Instagram en iyi gönderi saatleri çok önemlidir. Bu alanda başarılı olan kişiler; hangi gün ve saatin daha iyi olduğunu çok iyi bilirler. Siz de iyi araştırma yaparak ya da deneme yanılma yöntemleri ile doğru zamanı bulun. Birçok kişiye göre en iyi verimli günlerin hafta sonu olduğu bilinir. Tabii, bu durum herkes için böyle olacak diye bir şey yoktur. Tüm hesaplar birbirinden farklı olduğu için verimli zamanı sizin bulmanız gerekecektir. Kitlenizin ne zaman daha çok aktif olduğunu, ne zaman daha çok verim aldığınızı iyi hesaplayın ve gerçek zamanı ortaya çıkarın.

Benzer İçerikler

Bizi takip et!

Instagram'da takip edin