İnternette Ne Satabilirim? Satış Yapmak İçin İş Fikirleri

Online satışların yoğun olduğu bu dönemlerde, internet üzerinden satış yapmak oldukça avantajlı bir seçim olabilir. İnternette ne satabilirim? İnternette satış yapmak için iş fikirleri konusunda arayış içerisinde olan yüzlerce insanı görebiliyoruz. Yeterli sermayesi olmayan kişilerin bile, internet üzerinden satış yapmak istediklerini söylemeliyiz. Arayış içerisinde olan kişilere yardımcı olabilmek adına, rehber niteliğindeki bu yazımızı sizler için hazırladık. İlk başlarda internet üzerinden ürün satmak ve para kazanmak kolay bir yol gibi görülse de; birçok zorluklarının olduğunu unutmamak gerekir. Ne satacağınıza karar vermeden önce, hangi siteler üzerinden satmanız gerektiğini çok iyi düşünmelisiniz! Bu alanda hizmet veren siteler; Hepsiburada.com, N11.com, Gittigidiyor.com ve Amazon gibi online pazaryerleri bu konuda sizlere yardımcı olabilir.

- Reklam -

Bu saymış olduğumuz mağazalar içerisinde Gittigidiyor.com hariç, satış yapabilmek için vergi mükellefi olmanız gerekiyor. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi bu siteler üzerinden satış yapmak, sanıldığı kadar karlı bir iş değildir. Çünkü bazı giderlerin olacağını bilmelisiniz. Bu giderleri ve bazı detayları çok iyi hesap etmeniz halinde, istemiş olduğunuz kazanca ulaşmanız da mümkündür. En önemli unsur; hangi ürünü satacağınız ve satmak istediğiniz bu ürünleri nereden tedarik edeceğinizdir. Online satış işlemlerinde tedarikçinizin çok sağlam olması gerekir, yoksa yarı yolda kalmanız kaçınılmaz olur.

İnternette Ne Satabilirim Diyorsanız İşte Tüyolar

İnternette ne satabilirim? Diyorsanız aşağıdaki tüyolarımızdan faydalanabilirsiniz.

Doğru Ürünleri Seçmek

İnternette satış yapmaya başlamadan önce, ürün seçimi konusunda yapılan en büyük hata; bir başkası ne satıyorsa bu ürün iyidir gibi düşüncelere kapılmaktır. Hangi ürün daha çok satılıyor, hangi ürün daha çok rağbet görüyor gibi araştırmaları doğru bir şekilde yapmak, ürünü nereden bulacağınıza karar vermek ve karar verdiğiniz bu ürünün kar oranı hakkında fikir sahibi olmanız gerekir.

- Reklam -

Satılacak Ürünleri Tedarik Etmek

Satacağınız üründe karar kıldıktan sonra, bu ürünü tedarik etmek en önemli aşamasıdır. Satış esnasında yarı yolda kalmayı kimse istemez. Bulacağınız tedarikçi, size sürekli olarak ürün sağlayabilir bir durumda olmalıdır. İnternet üzerinden sağlam bir tedarikçi bulmak oldukça zor, bu yüzden araştırmalarınızı çok iyi yapın ve güvenmediğiniz insanlarla sakın çalışmayın! Kendisini tedarikçi gibi gösteren aracı firmaların olduğunu ve bu kişilerin ürünlerinden edeceğiniz kar oranının düşük olmasının yanı sıra; daha sonra ürün tedarik etmenizin de oldukça güç olabileceğini bilmelisiniz. Bu yüzden işe başlamadan önce tedarikçi konusunda araştırmalarınızı çok iyi yapın.

Tedarikçi adı altında dolaşan kişiler, sizden aylık ücret adı altında belli bir rakam talep ederler. Böyle kişilerden kesinlikle uzun durun.

İnternetten Hangi Ürünü Satmalıyım?

İnternette satışa başlayan birçok insan, toptan ürün alıp, yüksek kar marjı ile satma hayali ile işe başlar ancak hiçbir şey istediği gibi yolunda gitmez. Bazen insan ürün konusunda karar veremez ya da almış olduğu ürün, doğru ürün değildir. Kar oranı yüksek olup, elde kalacak ürünleri tercih etmek yerine, kar oranı düşük, hızlı giden ürünleri tercih etmek doğru bir seçim olur. Ürünleri bulduktan sonra bu ürünlerin satışını doğru bir şekilde gerçekleştirmek de çok önemlidir. İşe başlamadan önce kendinizi biraz geliştirmek sizin yararınıza olacaktır.

Hangi Ürünü Seçmek Daha Mantıklı?

İnternette ne satabilirim? Sorusu ile birlikte gelen diğer en önemli soru ise; en çok satan ürün mü yoksa trend olan ürün mü? İki ürün üzerinden satış gerçekleştirmek gayet mantıklı gibi görülse de, bizim size önerimiz; en çok satan ürünlerden yana olur. Son üç ay içerisinde trend olan bir ürüne fazla yatırım yapmak doğru olmaz çünkü birkaç ay sonra ne olacağını hiç kimse bilemez. Çok satan, kendini kanıtlamış ürünleri satmak doğru bir karar olacağı gibi zarar etme ihtimaliniz de yok denecek kadar azdır. İhtiyaç dahilinde yer alan ürünlerin satışları her zaman gerçekleşir çünkü o ürünlere sürekli ihtiyaç duyulur. Örneğin; bebek bezi. İnternette ne satabilirim sorusunun cevabını kısaca özetlemiş bulunuyoruz.

Benzer İçerikler

Bizi takip et!

Instagram'da takip edin