TrendLinkedIn CEO'su Jeff Weiner görevini bıraktı

LinkedIn CEO’su Jeff Weiner görevini bıraktı

LinkedIn CEO’su Jeff Weiner 11 yıl boyunca görev yaptıktan sonra, artık istifa etti. 2008 yılından bu yana CEO olarak görev alan Weiner’in yerine ürün kıdemli başkan yardımcısı Ryan Roslansky geçti. Yöneticilik görevinden ayrıldıktan sonra, LinkedIn ekibi için bir mektup yazan Weiner, “Pek çok açıdan hala yeni başlıyoruz” ifadesini kullandı.

Mektubunda doğru zamanda doğru şirket için başarılı süreçleri yönetmenin verdiği mutluluk üzerinde duran Weiner, görevden ayrılmanın kendi kararı olduğunu belirtti.

LinkedIn CEO’su Jeff Weiner Kimdir?

LinkedIn CEO’su Jeff Weiner, 21 Şubat 1970 tarihinde New York’ta doğmuştur. İktisat bölümünden mezun olduğu Pensilvanya Üniversitesi’nden 1992 yılında ayrılmıştır. Kariyerine 2001 yılında başlamış ve Yahoo’da 7 yıl boyunca network alanında genel müdür yardımcısı olarak çalışmıştır. Aynı zamanda ünlü yapım şirketi Warner Bros’ta başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır ve glassdoor.com tarafından düzenlenen Amerika şirket CEO’ları arasında tam oy olarak birinci seçilmiştir.

Jeff Weiner ayrıca kâr amacı gütmeyen DonorsChoose.org ve Sıtma ile mücadele derneğinin Yönetim Kurulu üyesidir. Kendisi Lisette Weiner ile evli olup, Sophia Weiner isminde bir kız çocuğuna sahiptir.

Jeff Weiner’dan LinkedIn profili oluşturma önerileri

Profil fotoğrafınızı seçerken kaliteli bir fotoğraf tercih edin.

İtibarınızı güçlendirecek ve fark edilmenizi sağlayacak yüksek kaliteli bir profil fotoğrafı seçin. Doğal görünümlü bir fotoğraf kullanın. Jeff Weiner, kendisi vesikalık fotoğraf kullanıyor. Ayrıca, çok fazla kullanmadığı için kravat takmamayı tercih ediyor.

İletişim bilgilerinizi açık bir şekilde paylaşın.

Bazı insanlar özel bilgilerinin paylaşılacağı endişesi taşıdıkları için kişisel iletişim bilgilerini paylaşmak istemeyebilirler. Ancak bu tür korkuları unutun. Jeff Weiner bile e-posta adresini paylaşıyor.

Özetinizle dikkat çekici olun.

Profilinize giren insanlar, biyografinizi inceleme nedenleri her ne ise, güçlü yanlarınızı belirten bir özet sunmanızda fayda var. Böylece insanlar sizi konferanslara veya anlaşmalara davet etmek istediklerinde, özetinizden yola çıkabilirler.

Detaylı bir özgeçmiş verin.

İyi bir özgeçmiş her zaman iletişim ve etkileşim oranını artırır. Çalışma hayatınızla ilgili ne kadar bilgi verirseniz, diğer insanlarla karşılaştırılacak nedenleriniz de o kadar fazla olur.

Gönüllülük deneyimlerinizi paylaşın.

Sosyal sorumluluk projelerinizin görünür olmasını sağlayın ve sosyal sorumluluk bilincinizi açık tutun. Bu şekilde, insanların gözünde itibarınızı ve saygınlığınızı daha ileri seviyelere taşıyabilirsiniz.

İlgili İçerikler